Web sitemiz, teklifimizin istatistiksel değerlendirmesi ve iyileştirilmesi için çerezleri kullanmaktadır.
Veri koruma
Medya / Yenilikler
Buradasınız: Optris TRMedya / YeniliklerNews / Press ReleasesDetails

En son haberler

Ultra ince camlarda sıcaklık ölçümü

28. October 2019

Optris CTlaser G7 Kızılötesi Termometre 1.200 °C’ye kadar ölçer

Optris CTlaser G7 Kızılötesi Termometre 1.200 °C’ye kadar ölçer

Örneğin akıllı telefonlar ve tabletler için dokunmatik ekranlar, sıcaklık ölçüm teknolojisi konusunda özel talepleri olan ultra ince camlar kullanmaktadır. Bu kullanım için, Optris, camın yüzey sıcaklıklarını 100 ° C ila 1200 ° C aralığında doğru bir şekilde ölçebilen yeni CTlaser G7 kızılötesi termometresini piyasaya sürmüştür. Düz cam için 5 μm'lik optimum spektral alan, malzemenin yüksek iletimi nedeniyle aşırı ince gözlüklerle kullanılamaz. Bu sebeple Optris,
7,9 µm’lik özel dalga uzunluğunda çalışan CTlaser G7’yi geliştirdi
. Bu spektral alan, ultra ince düz camın düşük yansıma ölçümü için optimize edilmiştir. Radyasyonun camdan iletilmesinden kaynaklanan ölçüm hataları bu nedenle fiilen hariç tutulmuştur. Ölçüm hatası, ölçülen değerin sadece% 1'i veya düşük sıcaklıklarda 1,5 ° C' dir.

Çift lazer kurulumu kolaylaştırmaktadır

Yeni kızılötesi termometrede, tam ölçüm noktasını işaretleyen ve böylece uygulamada daha kolay ayarlanmasını sağlayan dahili bir çift lazer bulunmaktadır. 70 mm'lik ölçüm mesafesindeki en küçük ölçüm noktası boyutu sadece 1,6 mm'dir, böylece sıcaklık çok küçük nesnelerde bile ölçülebilir. Standart iki kablolu arayüz ile ölçülen değerler daha yüksek bir kontrolöre, örneğin bir PLC'ye aktarılabilir. Çıkış yeri kullanımın belirli gereksinimlerinde ayarlanabilir. Aynı şekilde ortalama minimum veya maksimum değer tutma ve eşik ve histerezis ile genişletilmiş bir tutma fonksiyonu mümkündür.

Ek soğutma olmadan 85 °C’ye kadar

CTlaser G7, cam yapımında geçerli olan ortam koşulları için idealdir. Böylece örneğin ek soğutma olmadan 85 ° C' ye kadar olan ortam sıcaklıklarında geçerlidir. Daha yüksek sıcaklıklar için uygun bir soğutma kabı bulunmaktadır.

 

 

 

press contact:

Björn Steppons
Head of Marketing & Communications
Optris GmbH
Tel: +49 (0)30 500 197-21
Email: pr@optris.de

customer contact:

Dipl.-Ing. Bülent Franke
Application Engineer
Optris GmbH 
Tel: +49 (0)30 500 197-0 
Email: info@optris.com 

 

 

 

Go back

Optris Ürünleri İçin
Tuana Mühendislik
Tuana Mühendislik
daha fazla bilgi

Optris on Youtube youtube kanalımızı
ziyaret ediniz

RSS-Feed Bizim haberlerimize
abone olun