Medya / Yenilikler
Buradasınız: Optris TRMedya / YeniliklerNews / Press ReleasesDetails

En son haberler

Otomatik Hedeflemeli Kompakt Sıcaklık Ölçüm Cihazı

12. January 2018

Otomatik Hedef Bulma Fonksiyonlu Otonom Çalışma

Kompakt Sıcaklık Ölçüm Cihazı
Kompakt Sıcaklık Ölçüm Cihazı

 

Optris GmbH, yenilikçi ürünü optris Xi 80 ve optris Xi 400'. Bu iki sıcaklık ölçüm cihazı, kızılötesi kamera ve kızılötesi termometrelerin faydalarını bir araya getiriyor. “Xi serisi ile, geleneksel PC ve yazılım tabanlı operasyona ek olarak, ototmatik hedef bulan, analog veya dijital çıkışlara sahip, akıllı bir pirometre gibi çalışan, yarı otonom bir sensör piyasaya sürüyoruz. Bu, makine mühendisliği alanında veya çok sensörlü uygulamalarda yeni uygulama alanları açıyor" şeklinde açıklıyor Dipl.-Ing. Torsten Czech, Optris Ürün Yönetimi Şefi.

OEM Uygulamaları için Otomatik Hedeflemeli İlk Pirometre:
Xi serisi; sağlam, kompakt pirometre ve gelişmiş IR kameranın birleşimidir. Entegre hedef bulma fonksiyonu, sensörü yeniden ayarlamak zorunda bırakmadan hareket eden cisimlerde doğru sıcaklık ölçümleri sağlar. Sensör ayarı otonom olarak, yani bir PC ile bağlantı kurmak zorunda kalmadan gerçekleştirir. Doğrudan 0/4-20 mA analog çıkışa ek olarak, bu cihazlar kullanıcılara Ethernet veya RS485 gibi dijital arabirimler de sunuyor. Harici bir işlem arabirimi, 9 taneye kadar serbestçe tanımlanabilen analog çıkışın daha fazla işlenmesine olanak sağlar, bu da OEM uygulamaları için idealdir.

Motorlu Odak Kurulumu Ve Kullanımı Kolaylaştırır:
Her iki Xi modelinde de ücretsiz PIX Connect yazılımı ile uzaktan odaklamaya olanak tanıyan motorlu bir sistem bulunmaktadır. Sensörler 382 x 288 piksele kadar çözünürlüğe, 80 Hz'e kadar hızına ve 390:1'e kadar ölçme noktası ile mesafe oranına sahiptir. Xi cihazları, -20 ila 900 °C aralığındaki sıcaklık ölçümleri için kalibre edilmiştir. Müşterilere, montaj somunu, montaj braketi, yazılım ve bağlantı kablosu dahil olmak üzere kullanıma hazır bir paket verilir.

 

Press contact:

Norman Rönz
Spokesman
Optris GmbH
Tel: +49 (0)30 500 197-45
Email: pr@optris.de

Customer contact:

Here

 

Go back

Optris Ürünleri İçin
Tuana Mühendislik
Tuana Mühendislik
daha fazla bilgi

Optris on Youtube youtube kanalımızı
ziyaret ediniz

RSS-Feed Bizim haberlerimize
abone olun