Medya / Yenilikler
Buradasınız: Optris TRMedya / YeniliklerNews / Press ReleasesDetails

En son haberler

Akıllı telefonunuzla IR kameraları ve pirometreleri( yüksek sıcaklık ölçer) çalıştırın

09. September 2019

Android akıllı telefon ve tabletler için Optris IRmobile Uygulaması

Android akıllı telefon ve tabletler için Optris IRmobile Uygulaması

Optris'in kızılötesi kameraları ve pirometreleri artık bir akıllı telefon veya tablet ile kolayca çalıştırılabilir. Bunu için, kızılötesi ölçüm teknolojisi uzmanı şimdi Google Play Store'da Android için yeni IRmobile uygulamasını sunmaktadır. Kurulum sırasında bir dizüstü bilgisayarın ayrıntılı kullanımı birçok uygulamada göz ardı edilebilir.

Ayarlama, çalıştırma ve değerlendirme için sayısız işlev

Yeni uygulama kullanıcılara yararlı işlevler sunmaktadır. Örneğin kızılötesi kameralar için, uygulama otomatik sıcak ve soğuk nokta arama özelliğine sahip canlı bir resim görüntülemektedir. Anlık görüntüler daha sonra analiz veya belgeleme için alınabilir ve kaydedilebilir. Sıcaklık ölçüm aralığı, renk ölçeği ve odaklama kolayca ayarlanabilir (Xi serisi). Pirometre için özellikle oryantasyonda detekleme oldukça yardımcıdır. Sensörde kayıtlı olan tüm parametreler uygulama üzerinden ayarlanabilir. Böylece, örneğin analog çıkış ve gerekirse bir alarm eşiği çok hızlı bir şekilde değiştirilebilir ve böylece uygulamaya adapte edilebilir. Emisyon derecesinin ayarı ve diğer önemli parametrelerin ayarlanması, optimum ölçüm sonuçları sağlamaktadır. Ölçümler, sıcaklık-zaman diyagramları halinde alınabilir, kaydedilebilir ve tekrar yüklenebilir.

Micro-USB veya USB-C üzerinden bağlantı

Pirometre veya kızılötesi kamera Android cihazına mikro USB veya USB-C bağlantı noktası üzerinden bağlanmakta - daha sonra uygulama otomatik olarak açılmaktadır. Güç kaynağı USB bağlantısı üzerinden yapılmaktadır. Uygulamayı ayrıntılı olarak test etmek için bir simülatör bulunmaktadır. Bu, çoğu fonksiyonun bir pirometre veya kızılötesi kamera bağlamak zorunda kalmadan test edilmesini sağlamaktadır. Uygulama, USB OTG (On-The-Go) özelliğini destekleyen Micro USB veya USB-C bağlantı noktasına sahip çoğu Android cihaz için uygundur. Uygulamanın test edildiği önerilen cihazların listesi Google Play Store'da bulunmaktadır.

 

 

 

press contact:

Björn Steppons
Head of Marketing
Optris GmbH
Tel: +49 (0)30 500 197-21
Email: pr@optris.de

customer contact:

Dipl.-Ing. Maik Lippe
Application Engineer
Optris GmbH 
Tel: +49 (0)30 500 197-0 
Email: info@optris.com 

 

Go back

Optris Ürünleri İçin
Tuana Mühendislik
Tuana Mühendislik
daha fazla bilgi

Optris on Youtube youtube kanalımızı
ziyaret ediniz

RSS-Feed Bizim haberlerimize
abone olun

Web sitemiz, teklifimizin istatistiksel değerlendirmesi ve iyileştirilmesi için çerezleri kullanmaktadır.
Veri koruma