Web sitemiz, teklifimizin istatistiksel değerlendirmesi ve iyileştirilmesi için çerezleri kullanmaktadır.
Veri koruma
Aplikasyonlar
Buradasınız: Optris TRAplikasyonlar

Aplikasyonlar

Temassız sıcaklık ölçüm cihazları için uygulama örnekleri

Proses ve ürün sıcaklığı üretim prosesleri için önemli fiziksel  belirleyici faktördür ve üretim hattınızın kalitesini belirleyen önemli faktörlerdendir.

Bütün optris ürünleri farklı endüstrilere destek verebilmekte, temassız sıcaklık ölçüm ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Bu endüstriler metal ve cam sektörünün yanında plastik, gıda, solar hücre ve sağlık endüstriside olabilmekte.  

Otomotiv

Otomotiv sektöründe farklı ürünlerin oluşturulduğu farklı üretim adımları vardır. Bu üretim prosesleri infrared pirometreler yardımı ile görüntülenip optimize edilebilir ve termal kameralar yardımı ile bu üretim sürecinde yüksek kalite yakalanabilir. 

 

 

Örnekler: Test istasyonlarında komponentlerin kontrolleri; iç giydirme parçalarında laminasyon prosesleri; lastiklerde ki hataların yakalanması 

Plastik

Plastik ürünlerinin üretimi plastiğin kendisi gibi çok yönlü ve değişkendir. Bir çok iyi bilinen proseslerin bile kendi içlerinde çok değişken ihtiyaçları ve ölçüm sıcaklıkları vardır. 

 

 


Örnekler:
Plastik tabakalarının termoform işlemi, şekillendirme prosesleri için yüzey sıcaklık dağılımı; PET şişe üretimi

Sağlık sektöründe
Sağlık sektöründe

Sağlık sektöründe farklı üretim aşamalarında temassız sıcaklık ölçüm cihazları kullanılarak optimizasyon sağlanabilir. Ürünlerimizin kullanımı ile üretim aşamalarından çok hızlı cevaplar alınabilir ve süreç iyileştirilebilir. 

 Örnekler:
Soğutma işlemlerinin görüntülenmesi; Cam ürünlerinin soğutulması; Dişçi ürünlerinin üretilmesi

Solar modullerin
Solar modullerin

Yarı iletken endüstrisinde proses kontrolü ve optimizasyonu için sıcaklık ölçümü çok önemlidir. Bu kontrol mekanizması anlık sonuç ileten infrared termometre yada kaliteli bir güvence sunan termal kamera aracılığı ile yapılır. 
Örnekler:
Solar modullerin brazing işleminde, kalite kontrolünde, test istasyonlarında

Metal

Temassız sıcaklık ölçüm cihazlarının metal üretim süreçlerinde önemli bir yeri vardır. Ölçüm cihazlarının kullanımı ile yüksek kalitede ürünler üretildiği gibi proses optimizasyonu ile üretim giderlerinde düşüşler görülür.

 Örnekler:
İndüksiyonla ısıtma ve kaynatma; döküm sıcaklığı ölçümü, fırın çıkışı kütük ölçümü

Cam sanayinde sıcaklık ölçümü

Cam sanayinde
Cam sanayinde

Özellikle cam sanayinde sıcaklık kontrolü üretim sürecinin doğru ilerlemesi ve enerji kontrolü için çok önemlidir. Ürünlerin ve ekipmanların sıcaklık kontrolü ile en yüksek kalitede ürün elde edilir. 

Örnekler:
Eriyik cam sıcaklığının ölçülmesi;cam şişe üretimi; düz cam üretimi

Kağıt hamuru / kağıt /tekstil endüstrisi

Kağıt hamuru, kağıt, tekstil
Kağıt hamuru, kağıt, tekstil

Kurutma prosesi bu üretim çeşitlerinde önemli bir yere sahiptir. Sıcaklık ölçüm cihazları en iyi proses optimazyonunu sağlayabilmesi içim üretimin çeşitli aşamalarına konulmalıdır.

 

 


Örnekler:
Tekstil kurutma; kağıdın mikro dalga ile kurutma prosesi; ofset  ve matbaa makinelerinde baskı sürecinde

Lazer işlemlerinde sıcaklık ölçümü

Lazer kesim
Lazer kesim

Lazer kaynak ve kesme prosesi esnasınca işlem gören metaryelin özelliğine göre belirli bir sıcaklık değerinde olması gerekir. Ürünün en iyi kaynak işlemini görebilmesi yada kesme işleminin en optimum enerji ile sağlıklı bir şekilde yapılması sıcaklık ölçümü ile mümkün olur.
Örnekler:
Lazer kesim, lazer kaynak

Bakım amaçlı
Bakım amaçlı

Önleyici bakım daha ve daha fazla önem kazanmaktadır.
Elektrik ve mekanik faaliyetlerin görüntülenmesi yada klimatik işlemlerin infrared termomotreler yada termal kameralar tarafından görüntülenmesi zayıf yada hasarlı bölgelerin görüntülemesi açısında çok önemlidir. Önemli ve pahalı arıza duruşlarından kaçınmak çok önemlidir.


Örnekler:
Elektrik ve mekanik bakım; sabit IR termometreler ile sürekli bakım

Downloads
Optris Ürünleri İçin
Tuana Mühendislik
Tuana Mühendislik
daha fazla bilgi

Optris on Youtube youtube kanalımızı
ziyaret ediniz

RSS-Feed Bizim haberlerimize
abone olun